Truckla, czyli Tesla Model 3 jako Pickup

Oto pierwszy na świecie elektryczny pickup.

Elon Musk już wielokrotnie zapowiadał, że do oferty Tesli w niedalekiej przyszłości ma dołączyć elektryczny pickup. Premiera zapowiedziana została na 2019 rok, jednak nawet jeśli będzie ona miała w tym roku, to od wejścia do produkcji i dostarczenia aut do klientów wciąż dzieli nas przynajmniej dwa lub trzy lata.

Pewna amerykańska youtuberka postanowiła nie czekać tak długo i zbudować swojego własnego elektrycznego pickupa, gdyż, cytując, już teraz musi przewozić wiele drewna i trupów.

Jak baza projektu został wykorzystany Model 3 w wersji standardowej. Auto zostało pocięte oraz wzmocnione, a tylna część kabiny została zapożyczona z uszkodzonego Forda F-150. Auto nie jest perfekcyjnie dopracowane i wiele elementów nie zostało równo zamontowane, jednak spełnia swoje zadanie.

Muszę przyznać, że auto zadziwiająco dobrze prezentuje się w takiej wersji. Jeśli pickup od Tesli będzie wyglądał podobnie, to wkrótce może być kolejnym hitem sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

W odtwarzaczu poniżej znajdziecie playlistę zawierającą dwa filmy. Pierwszy z nich to 31-minutowy proces budowy samochodu, a drugi to klip promocyjny.

Truckla, czyli Tesla Model 3 jako Pickup

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz