BMW M8 Gran Coupe – nadchodzi postrach 4-drzwiowego AMG GT

Wkrótce do gamy modelowej BMW dołączy 625-konne M8 Gran Coupe.

Po premierze praktycznego wariantu Serii 8 w postaci odmiany Gran Coupe, teraz pozostała jedynie kwestia czasu, gdy do oferty dołączy wariant M8. Został on oficjalnie potwierdzony przez BMW już podczas premiery koncepcyjnej wersji i jeszcze w tym roku powinniśmy go zobaczyć na oficjalnych zdjęciach promocyjnych.

Do tego czasu pozostaje nam oglądać wizualizacje. Jedną z nich przygotował X-Tomi Design i nie ukrywajmy, to właśnie tak będzie wyglądać M8 Gran Coupe. Różnice między wersjami Coupe i Cabrio będą praktycznie żadne.

Samochód otrzyma nowy przedni pas i przeprojektowany przedni zderzak z większymi wlotami powietrza. Atrapa chłodnicy otrzyma czarne wykończenie i będzie posiadać znaczek „M8”. Z tyłu pojawią się cztery rury wydechowe, delikatny spoiler i większy dyfuzor.

BMW M8 Gran Coupe będzie dostępne w dwóch wersjach. W obu będzie wyposażona w 4,4-litrowe V8 z podwójnym turbodoładowaniem przy czym bazowa będzie generować 610 KM, a Competition 625 KM. Napęd będzie przekazywany na obie osie, a z tyłu znajdziemy aktywny dyferencjał. Kierowca będzie miał możliwość wyboru trzech ustawień napędu – 4WD, 4WD Sport, a także możliwość wyłączenia przedniej osi i jazdy wyłącznie z napędem na tylną oś.

BMW Serii 8 Gran Coupe

Gran Coupe, czyli rodzinny wariant

BMW zgodnie ze swoim zwyczajem rozbudowało ofertę 2-drzwiowej Serii 8 o wersję Gran Coupe, czyli przedłużony wariant z dodatkową parą drzwi i praktyczniejszym bagażnikiem. Względem Coupe, 4-drzwiowa wersja jest o 231 mm dłuższa, 30 mm szersza oraz 61 mm wyższa. Posiada opadającą linię dachu nadającą sportowego wyglądu oraz wszystkie drzwi bez ramek.

Najważniejszy jest większy rozstaw osi – przedłużony został o dodatkowe 201 mm, dzięki czemu z tyłu mieszczą się spokojnie dorosłe osoby. Z tyłu ilość miejsca na głowę jest zwiększona o 87 mm, a na nogi aż o 196 mm. Bagażnik natomiast zwiększył się o 20 litrów, posiada otwór na narty, a po złożeniu tylnej kanapy może pomieścić ogromne przedmioty.

BMW Serii 8 Gran Coupe

Podobnie jak Coupe, dostępne są aktualnie dwie jednostki napędowe. Podstawową jest wysokoprężna wersja 840d xDrive napędzana 3-litrowym, podwójnie turbodoładowanym R6 o mocy 315 KM oraz 680 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Druga opcja to M850i xDrive, które posiada 4,4-litrowe V8 z podwójnym doładowaniem generujące 523 KM oraz 750 Nm. W obu przypadkach za przełożenie odpowiada 8-biegowa skrzynia automatyczna, które przekazuje moc na obie osie.

Wkrótce jednak do oferty dołączy bazowy wariant 840i, który w standardzie będzie przekazywał napęd wyłącznie na tylną oś. Sercem będzie turbodoładowana jednostka R6 generująca 340 KM oraz 450 Nm.

2020 BMW Serii 8 Gran Coupe

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz