BMW szykuje zupełnie nowe samochody spod znaku M

Maszyny mają być całkowicie nowymi konstrukcjami, nie opartymi na żadnym istniejącym samochodzie marki.

Od początku bieżącego roku docierają do nas naprawdę ciekawe wiadomości dotyczące potencjalnego supersamochodu od BMW. W styczniu dowiedzieliśmy się, że marka rzeczywiście planuje zbudowanie takiej maszyny i co ważne – auto nie będzie następcą BMW i8, któremu najbliżej jest aktualnie do miana „supersamochodu” ze stajni bawarskiej marki. Samo i8 doczeka się jednak drugiej generacji, jednak wiemy, że ta oparta będzie na całkowicie elektrycznym układzie napędowym. Teraz dotarły do nas informacje, według których BMW M przymierza się do zbudowania nie jednego, a kilku samochodów, które stworzone zostaną całkowicie od zera.

Oznacza to, że te konstrukcje nie będą jedynie usportowionymi wersjami poszczególnych Serii, a całkowicie niezależnymi i nowymi projektami. Wśród tych aut jedno miejsce zajmie z pewnością wspomniany bawarski supersamochód z prawdziwego zdarzenia. Informacji o tym dostarczył szef BMW M – Markus Flasch, w wywiadzie dla portalu Car Sales podczas premiery X3 M i X4 M w Nowym Jorku.

Flasch nie ujawnił żadnych konkretów dotyczących samochodów, wiemy jedynie, że BMW M w tym czasie analizuje wiele stylów nadwozia oraz to jaki układ napędowy trafi pod maski pojazdów – mogą posiadać one silniki całkowicie spalinowe, bądź całkowicie elektryczne. Oczywiście otrzymaliśmy obietnicę, że maszyny godnie reprezentować będą sportowy oddział bawarskiej marki i zapewniać mają charakter, połączony z precyzją, zwinnością i luksusem.

Ideą powstania omawianych aut jest podniesienie konkurencji pomiędzy BMW M a Mercedesem-AMG. Chodzi głównie o odebranie klientów takim samochodom jak Mercedes-AMG GT oraz Mercedes-AMG GT4.

BMW M1 Hommage

źródło: Motor1, Car Sales

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz