Hummer powróci jako auto elektryczne?

Jeżeli jest to prawda to w siedzibie General Motors ktoś miał bardzo odważy pomysł…

Gdyby ktoś kilkanaście lat temu powiedział, że Hummer produkować będzie całkowicie elektryczne samochody, pewnie zostałby otwarcie wyśmiany. Świat motoryzacji jednak bardzo się zmienił i teraz okazuje się, że taka rzeczywistość może okazać się być prawdziwa.

Informacji o tym, że Hummer być może powróci jako marka samochodów całkowicie elektrycznych pochodzi z portalu Bloomberg, do której plotka dotarła od osoby domniemanie posiadającej szereg wartościowych kontaktów w General Motors. Według zarządu koncernu nazwa Hummer ma być bardzo wartościowa pod względem marketingowym, jeżeli reklamować będzie całkowicie elektryczne SUV-y. Aby jednak wszystko poszło zgodnie z planem trzeba byłoby odciąć nazwę od poprzednich samochodów firmy, a więc paliwożernych potworów jakimi były Hummer H1, H2 i H3.

Ponadto General Motors musiałoby jeszcze znaleźć miejsce, gdzie samochody wskrzeszonej marki byłyby sprzedawane. Koncern raczej niechętnie patrzy na pomysł stawiania nowych salonów, Hummer zamawiany byłby więc prawdopodobnie w istniejących już placówkach należących do koncernu.

Wskrzeszenie Hummera oczywiście nie jest pewnie i jest to na ten czas jedynie plotka. Według źródła informacji jeżeli marka rzeczywiście powstałaby na nowo, dzieliłaby się komponentami z z nadchodzącym elektrycznym pickupem od GM. Pojazd ten daleki jest jeszcze od oficjalnej prezentacji, co dodatkowo sugeruje, że elektryczne Hummery zobaczylibyśmy na naszych ulicach dopiero za kilka lat.

źródło: Bloomberg, Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz