Nowe Porsche 911 Turbo przyłapane w ruchu ulicznym

Delikatny spoiler, cztery rury wydechowe oraz ogromne tylne nadkola – Porsche 911 dawno nie wyglądało tak dobrze.

Gama modelowa nowej generacji Porsche 911 o numerze 992 nie należy do najbardziej rozbudowanych. Aktualnie w ofercie znajdziemy tylko Carrerę S i Carrerę 4S oraz ich odmiany z miękkim dachem.

Sytuacja ma się zmienić w przeciągu najbliższych miesięcy. Kilka dni temu pisaliśmy o testach 911 GT3, które przechodzi już ostatnie szlify, a teraz może już śmiało powiedzieć, że podobna sytuacja ma się z nowym 911 Turbo i 911 Turbo Cabrio.

Prototypy opuściły już zamknięte tory wyścigowe i kończą wewnętrzne testy. Pierwszy egzemplarz nowego Porsche 911 Turbo został ostatnio przyłapany podczas testów drogowych w Niemczech. Samochód posiada jedynie minimalny kamuflaż oraz wciąż mocno zakryty tylny zderzak. Rejestracja została zainstalowana prowizorycznie i w końcowym produkcje będzie w innym miejscu. Na uwagę zasługują ogromne tylne nadkola oraz delikatny, jednak aktywny spoiler.

Jednostka napędowa nowego 911 Turbo nie jest do końca znana. Najpewniej będzie to zmodyfikowana wersja aktualnego, podwójnie doładowanego silnika o pojemności 3,8 litra. Moc najpewniej będzie oscylować w okolicy 600 KM, a napęd będzie przekazywany poprzez 8-stopniową skrzynię automatyczną PDK.

Krążą plotki, że w 992 otrzymamy większą gamę modeli z nazwą Turbo. Oprócz podstawowej, „S” podkręconej o kilkadziesiąt dodatkowych koni mechanicznych, zobaczymy też „S E-Hybrid”, która będzie posiadać hybrydową jednostkę i napęd na wszystkie koła.

View this post on Instagram

Hips ✔️

A post shared by Todd Schleicher (@t_schleicher) on

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz