Oto zmodernizowana Pininfarina Battista

Włoska marka zamierza zaprezentować ulepszoną wersję swojego elektrycznego hipersamochodu niebawem w Turynie.

Pininfarina Battista pierwszy raz światu zaprezentowana została podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie. Samochód z miejsca został bardzo ciepło przyjęty, nie tylko ze względu na swój niesamowity wygląd ale także moc jaką dysponuje – „jedyne” 1900 koni mechanicznych pochodzących z czterech silników elektrycznych, po jednym na każde koło.

Od czasu targów minęło już nieco czasu, a Pininfarina nie próżnowała. Nieustannie ulepszała swój projekt i teraz gotowa jest zaprezentować ulepszoną wersję pojazdu podczas wydarzenia Turyn Auto Show 2019.

Elektryczny hipersamochód nie otrzymał wiele zmian, modyfikacje dotyczą głównie jego systemu aerodynamiki. Wszystkie nowości opracowane zostały przez inżynierów firmy przy pomocy programów symulujących testy aerodynamiczne. Porównując nową wersję maszyny do prototypu z Genewy, widzimy, że auto ma teraz zmienioną dolną część przedniego zderzaka oraz inne wloty powietrza.

Prezentowany w Turynie egzemplarz polakierowany został na kolor Blu Iconica, niestety na zdjęciach nie widać wykończenia jego wnętrza. Po wydarzeniu prototyp trafi na kolejne testy symulacyjne w tunelu aerodynamicznym oraz pierwszy raz na tor wyścigowy, gdzie jego rozwój nadzorowany będzie przez byłego kierowcę Formuły 1 oraz Formuły E – Nicka Heidfelda, który jest głównym kierowcą ds. rozwoju Pinifariny.

Włoska firma planuje wyprodukować zaledwie 150 egzemplarzy hipersamochodu – 50 na rynek Europy, 50 dla Ameryki Północnej i 50 dla Bliskiego Wschodu i Azji łącznie. Każda sztuka będzie kosztował ponad 2,26 miliona dolarów.

źródło: Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz