Aston Martin Valhalla Volante – render przepowiadający niedaleką przyszłość

Auto wygląda jakby było stworzone do wersji bez stałego dachu.

Aston Martin otwiera zupełnie nowy rozdział w swojej historii i wprowadza do swojej oferty pierwsze hipersamochody. Po zaprezentowaniu ultra szybkiego, 1176-konnego modelu Valkyrie, Brytyjczycy zaprezentowali nieco bardziej przyziemny model 003, który ostatecznie przybrał nazwę Valhalla.

Wszyscy z niecierpliwością wyczekują jego oficjalnej premiery i wejścia do masowej produkcji. Pewne jest, że powstanie kilka edycji specjalnych oraz wariacji nowego auta, a jedną z nich z pewnością będzie otwarta wersja, która najpewniej otrzyma przydomek Volante. Stworzenie takiego wariantu, dzięki zastosowaniu nadwozie samonośnego, to zaledwie kilka zmian technicznych, które w dodatku w niewielkim stopniu zwiększą masę.

Na ten moment nie pojawiły się żadne oficjalne informacje na temat planów stworzenia Valhalli bez dachu. Na ten moment Aston Martin skupia się nad dokończeniem prac nad bazową wersją, która ma trafić do produkcji w 2021 roku. Oto jak takie auto będzie wyglądać, zadbał Aksyonov Nikita, który przygotował wyjątkową wizualizację modelu.

Trzeba przyznać, że samochód wygląda zjawiskowo. Nadwozie przepięknie komponuje się z brakiem stałego dachu, a linia przypomina w znacznym stopniu Porsche 918 Spyder. Czerwone wykończenie elementów dodatkowo nadaje świeżego wyglądu.

Aston Martin AM-RB-003 w Genewie

Przypomnijmy, że sercem Astona Martina Valhalla jest hybrydowy układ napędowy wykorzystujący silnik V6 oraz jednostkę elektryczną. Nadal nie mamy oficjalnych danych technicznych na temat jednostki, jednak wcześniej zapowiadano wiele zapożyczeń technologii z F1 oraz mówiło się o mocy ok. 1000 KM.

Ogłoszono, że produkcja Astona Martina Valhalla będzie ograniczona do 500 egzemplarzy. Gotowy model produkcyjny ma się pojawić pod koniec 2021 roku.

2022 Aston Martin Valhalla Volante – wizualizacja

2021 Aston Martin Valhalla

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz