Niebawem na aukcję wystawiony zostanie bolid F1 Nikiego Laudy

Chodzi konkretnie o model Ferrari 312T, którym Lauda wygrał Grand Prix Francji w 1975 roku.

Chociaż dotychczasowy właściciel bolidu nie wyjaśnił dlaczego zamierza rozstać się z bolidem, to domyślać się możemy, że ma to związek z niedawną śmiercią trzykrotnego mistrza Formuły 1. Okoliczności te sprawią, że maszyna zostanie kupiona za większą sumę, niż gdyby sprzedana została w innym okresie czasu.

Omawiany pojazd to Ferrari 312T, konkretnie egzemplarz, którego nadwozie oznaczone zostało numerem 022. Auto było prowadzone przez Nikiego Laudę podczas mistrzostw w 1975 roku. Wygrał w nim Grand Prix Francji i pięciokrotnie, za każdym razem kiedy siedział za jego kierownicą zapewnił sobie pole position.

Aukcja odbędzie się w Pebble Beach i poprowadzona zostanie przez firmę Gooding and Company, która znana jest z organizowania licznych licytacji klasycznych samochodów.

Sam bolid został kompleksowo odrestaurowany przez specjalistów od Ferrari z firm Dennison International oraz Byers Custom and Restoration ze Stanów Zjednoczonych. Samochód otrzymał trzecią nagrodę w swojej klasie na wydarzeniu Pebble Beach Concours d’Elegance 2017 i był prezentowany na wielu prywatnych imprezach na torach wyścigowych.

Według szacunków opracowanych przez specjalistów, maszyna powinna zostać sprzedana za cenę od 6 do 8 milionów dolarów.

Niebawem na aukcję wystawiony zostanie bolid F1 Nikiego Laudy

źródło: Forbes

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz