Nowe BMW M3 i BMW M4 zadebiutują dopiero w połowie przyszłego roku

Fani sportowych bawarskich maszyn muszą uzbroić się w sporą dawkę cierpliwości.

BMW M3 oraz BMW M4 są najbardziej ikonicznymi maszynami oddziału M bawarskiej marki. Na ten moment pierwszy z wymienionych pojazdów jest niemożliwy do kupienia z uwagi na wycofanie go z rynku przez niespełnianie najnowszych przepisów dotyczących emisji WLTP. Drugie auto dostępne jest w ofercie producenta, jednak w generacji, która w przeciągu kilku najbliższych tygodni zostanie zamieniona nowszym odpowiednikiem.

Wydawać by się mogło, że w takiej sytuacji BMW starać się będzie szybko wprowadzić na rynek nowe M3 i M4, niestety rzeczywistość bywa często rozczarowująca i według portalu Car and Driver samochody zadebiutują publicznie dopiero w połowie przyszłego roku.

Jest to wiadomość tym bardziej druzgocąca z uwagi na to, że pierwsze zdjęcia szpiegowskie nowego BMW M3 widzieliśmy już pod koniec 2017 roku, a w 2019r. samochód został przyłapany przynajmniej kilkadziesiąt razy na publicznych testach.

Od standardowych Serii BMW, sportowe modele różnić się będą naturalnie nadwoziem, które otrzyma sportowe dodatki takie jak spojlery, dyfuzory, większe wloty powietrza i wiele więcej. Większa bądź mniejsza część z nich wykonana będzie z włókna węglowego. Dedykowane felgi zaczynać się będą od rozmiaru 19 cali, ponadto auta otrzymają z pewnością specjalne kolory lakierów i możliwości wykończenia wnętrza.

Pod maską obu maszyn znaleźć ma się silnik BMW S58 z sześcioma cylindrami o pojemności 3 litrów. Jest to ta sama jednostka jaka napędza nowe BMW X3 M. Jej moc w standardowych wersjach M3 i M4 wynosić będzie 480 koni mechanicznych, w przypadku edycji Competition – 509 KM.

Ponadto długi czas temu dotarły do nas plotki mówiące, że BMW M3 dostępne będzie jeszcze w specjalnej wersji z manualną skrzynią biegów oraz napędem na tylną oś. Moc silnika jednak zostanie zmniejszona do 460 koni mechanicznych. Z uwagi na swoje charakterystyczne cechy takie M3 przeznaczone ma być dla osób pragnących jak największych emocji płynących z prowadzenia pojazdu.

BMW M3 – zdjęcia szpiegowskie

źródło: Motor1, Car and Driver

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz