BMW X8 M – większy brat X6 M

Mając na uwadze niedawne słowa prezesa BMW, ten model jest niemalże pewny.

BMW ma tendencję do ogłaszania, że nie planuje stworzenia danego rodzaju modelu, a następnie po kilku lub kilkunastu latach takie auto powstaje. Tak było w przeszłości z minivanami Serii 2 z napędem na przednią oś (które zostały niedawno wycofane), ogromnym X7, czy niespodziewanym crossoverem X2.

W niedalekiej przyszłości najpewniej tak będzie z BMW X8, które będzie nieco atrakcyjniejszą wersją BMW X7. O ile Bawarczycy zarzekają się, że nie zrobią w przyszłości większego SUV-a, tak wizja tego modelu może być bardzo opłacalna finansowo. Szczególnie jeśli byłaby dostępna usportowiona wersja „M”, a w końcu Carsten Pries, dyrektor BMW M, polubił się ostatnio z SUV-ami.

O to jak taki model może wyglądać zabrał j.b.cars, który niedawno opublikował autorską wizualizację. Jak widzimy na zdjęciu, auto posiada mocniej opadającą linię dachu, większą klapę bagażnika z delikatnym spoilerem, a także przeprojektowany zderzak z czterema rurami wydechowymi i dyfuzorem.

Dodatkowo pojawiły się nowe lusterka inspirowane modelami M, a blenda łącząca reflektory oraz boczne elementy zdobieniowe zostały wymienione na czarne odpowiedniki. Zawieszenie zostało minimalnie obniżone, a felgi wymienione na 22-calowe odpowiedniki.

Jak wam się podoba taki model? Jeśli mielibyście szukalibyście tego rodzaju samochodu to zdecydowalibyście się na zakup BMW X8 M?

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz