Oto zapowiedź przyszłego modelu BMW M

BMW zapowiada swój przyszły język stylistyczny na bazie futurystycznego auta sportowego wyglądającego niczym następca i8.

Niemiecki producent właśnie ujawnił światu swój najnowszy samochód koncepcyjny. BMW Vision M Next ma za zadanie zapowiadać design przyszłych modeli marki, a także zakomunikować, że BMW nie planuje zapomnieć o osobach, które chcą czerpać ogromną przyjemność z jazdy.

Auto wygląda niczym futurystyczna wersja hybrydowego BMW i8. Ma zbliżoną linię nadwozia, wyłącznie dwa miejsca, unoszone do góry drzwi, a nawet podobne przetłoczenia słupka C. Z zewnątrz królują ostre linie oraz masywne poszczególne elementy. Z przodu znajdziemy tradycyjne dla modelu producenta nerki, które tutaj idealnie łączą się z przetłoczeniami maski, i co ważne, nie są przesadnie wielkich rozmiarów.

Wnętrze to istne Science Fiction. Deska rozdzielcza to jeden element, do którego została zainstalowana kierownica w stylu bolidów F1 oraz przezierny zaokrąglony wyświetlacz wykorzystujący rozszerzoną rzeczywistość.

Za napęd koncepcyjnego BMW Vision M Next odpowiada 4-cylindrowa jednostka hybrydowa o mocy łącznej wynoszącej 600 KM. Pozwala ona rozpędzić samochód od 0 do 100 km/h w czasie 3 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 300 km/h.

Samochód posiada system jazdy wyłącznie na silniku elektrycznym, który pozwala na pokonanie bezemisyjnie do 100 kilometrów na jednym ładowaniu.

2019 BMW Vision M Next

źródło: BMW

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz