Zadebiutował Opel Corsa z tradycyjnymi silnikami

Niespełna miesiąc po premierze wersji w pełni elektrycznej zadebiutowała bazowa wersja zupełnie nowej Corsy.

Opel nareszcie ujawnił wyczekiwaną, spalinową wersję nowej generacji Corsy. Miesiąc po premierze elektrycznej odmiany, doczekaliśmy się pierwszych informacji oraz kilku oficjalnych fotografii przedstawiających Corsę F.

Samochód z zewnątrz wygląda niemalże identycznie. Na pierwszy rzut oka wersja spalinowa z przodu nie posiada chromowanego wykończenia atrapy chłodnicy oraz zderzaka, a z tyłu większym spoilerem, dyfuzorem i końcówkami układu wydechowego.

Wnętrze pojazdu jak można się było spodziewać nie różni się w żadnym stopniu od odmiany elektrycznej. Względem bliźniaczego Peugeota 208 różnic jest natomiast sporo. Opel zdecydował się na zupełnie inny design deski rozdzielczej oraz umieszczenie tradycyjnego panelu klimatyzacji (w 208 obsługujemy klimatyzację za pośrednictwem ekranu). To co może wydawać się znajome to natomiast wyświetlacz za kierownicą, gałka skrzyni biegów oraz różne przełączniki od hamulca ręcznego, trybów jazdy, czy lusterek.

Prezentowana na zdjęciu odmiana GS wyróżnia się czerwonym wykończeniem, które nie będzie dostępne w żadnej wersji podczas debiutu. W tym kolorze wykończona została deska rozdzielcza oraz pojawiły się specjalne przeszycia na fotelach. Na pokładzie mamy również sportową, trójramienną kierownicę.

Jeśli chodzi o jednostki napędowe, to w ofercie znajdziemy aż cztery jednostki, w tym trzy benzynowe oraz jeden wysokoprężny. Bez zaskoczenia wszystkie jednostki napędowe będą przekazywały moc wyłącznie na przednią oś.

Podstawowym silnikiem będzie benzynowa jednostka 1.2 o mocy 75 KM, które zestawiona będzie wyłącznie z 5-biegowym manualem. Idąc dalej będą do dyspozycji dwa silniki PureTech. Oba mają pojemność 1,2 litra oraz posiadają zaledwie 3 cylindry. Ich parametry to odpowiednio 100 KM i 205 Nm oraz 130 KM i 230 Nm. Słabszy będzie mógł być zestawiony z manualną, 6-biegową skrzynią lub 8-stopniową automatyczną, a mocniejszy będzie występował tylko z automatem. Silnik diesla to jednostka o pojemności 1,5 litra i mocy 102 KM i 250 Nm momentu obrotowego. Występować będzie tylko z manualną, 6-biegową skrzynią.

Opel Corsa bazuje na płycie podłogowej Common Modular Platform (CMP) i jest bliźniaczym modelem Peugeota 208. Szósta generacja pojazdu odchudzona została o aż 108 kilogramów i ważyć będzie jedynie 980 kg. Zniknie z oferty wersja 3-drzwiowa i nowa Corsa będzie dostępna wyłącznie jako 5-drzwiowy hatchback.

Względem poprzedniej generacji, wymiary Opla Corsy uległy nieznacznej zmianie. Samochód mierzy teraz 4060 mm długości (o 40 mm więcej) oraz 1754 mm szerokości (o 18 mm więcej).

Spalinowa wersja będzie dostępna początkowo w trzech wersjach wyposażenia – Edition, Elegance oraz GS Line. Odmiany GSi oraz OPC spodziewane są w 2020 roku.

2019 Opel Corsa

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz