4-drzwiowa Toyota Supra wygląda całkiem przyzwoicie

Co powiecie na Toyotę Supra w roli codziennego auta dla rodziny?

Chociaż powrót Toyoty Supra na rynek po latach nieobecności nie wyszedł tak dobrze jak powinien, nie zmienia faktu, że samochód dalej ma wokoło siebie bardzo dużą rzeszę fanów. To głównie dzięki nim po premierze auta mogliśmy obejrzeć ogromną ilość wszelakich renderów i wizualizacji, które w większości dodawały wyglądowi maszyny agresji i charakteru. Teraz mamy dla was coś zupełnie innego. Na zamieszczonych grafikach zobaczyć możecie jak wyglądałby pojazd, gdyby zaprojektowany został z dodatkową parą drzwi.

Przyznać trzeba, że Supra wygląda nadal całkiem nieźle. Dodatkowym plusem auta w takiej konfiguracji byłaby znacznie zwiększona praktyczność i użyteczność. Trudno jest zapakować całą rodzinę w samochód o sylwetce sportowego coupe, w przypadku sportowego sedana z dodatkową parą drzwi sytuacja ta wygląda o wiele lepiej.

Gdyby Supra rzeczywiście zaprojektowana została tak jak na wizualizacji, długością dorównywałaby BMW Serii 4. Niestety ale ze względu na sylwetkę, wysokie osoby podróżujące na tylnej kanapie narzekać by mogły na brak miejsca na nogi bądź głowę. Dodatkowa para drzwi ponadto wydaje się być dosyć mała. Nie zmienia to jednak faktu, że pojazd stał by się o wiele bardziej praktyczny i być może część zagorzałych fanów modelu zdecydowałaby się na jego kupno w roli auta rodzinnego.

Przypomnijmy, że nowa Toyota Supra napędzana jest 3-litrowym silnikiem R6 zapożyczonym od BMW. Generuje on 340 KM (250 kW) oraz 495 Nm maksymalnego momentu obrotowego, a napęd przekazywany jest wyłącznie na tylną oś za pośrednictwem 8-biegowej skrzyni automatycznej.

Pozwala to na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 4,1 sekundy, co jest wynikiem o 0,4 sekundy lepszym niż w przypadku bliźniaczego BMW Z4 z tą samą jednostką. Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie wynosi 250 km/h.

źródło: Kolesa.ru

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz