Pierwsza Toyota Supra dostarczona

Właściciel zapłacił za pierwszy na świecie egzemplarz nowej Supry aż 2,1 mln dolarów, czyli 7,92 mln złotych.

Podczas premiery nowej generacji Toyoty Supry w styczniu bieżącego roku ogłoszono, że pierwszy wyprodukowany egzemplarz trafi w na aukcję. Ta odbyła się 20 stycznia w Barrett-Jackson.

Auto zostało wylicytowane za oszałamiającą kwotę 2,1 miliona dolarów, co na dzień licytacji było równowartością 7,92 miliona polskich złotych. Cały dochód został przekazany American Heart Association, zajmującą się zdrowiem publicznym, oraz The Bob Woodruff Foundation, wspierającą ratowników, którzy ucierpieli podczas akcji ratunkowej po zamachach na wieże World Trade Center.

Pierwszy na świecie egzemplarz jaki trafił w ręce prywatnego klienta to specjalne wersja Launch Edition. Wyróżnia się specjalnym numerem VIN, który kończy się cyframi 20201. Oznaczają one rok produkcyjny oraz numer egzemplarza.

Oprócz tego, edycja specjalna zawiera nadwozie pokryte szarym matowym lakierem (do wyboru są również Absolute Zero White oraz Renaissance Red), z którym kontrastują czerwone lusterka boczne, wnętrze wykończone czerwoną skórą i czarne matowe koła.

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz