Pierwsze zdjęcia nowego BMW X6

Kilka pierwszych zdjęć nowej generacji BMW X6 pojawiło się w sieci.

Jak to często bywa, na kilka dni lub tygodni przed oficjalną premierą, do sieci „wyciekają” oficjalne zdjęcia danego modelu. Czasem jest to psikus ze strony dziennikarzy, którzy wcześniej dostaną zdjęcia, aby przygotować materiał do przyszło miesięcznego numeru magazynu, czasem jest to wpadka agencji marketingowej, która nie tego dnia doda wpis na social media producenta, a innym razem jest to przeciek ze strony firm technicznych, które przygotowują oficjalna materiały promocyjne.

Kto w tym wypadku jest winowajcą jest mało ważne. Niemniej zdjęcia są dostępne na jednym z profili na Instagramie, który jest prowadzony przez bliżej nieznaną osobę. Upublicznione zostały fotografie przodu oraz tyłu samochodu, dzięki czemu mamy już pełny podgląd designu nowej X6.

Spodziewaliśmy się, że z przodu otrzymamy wygląd niemalże identyczny względem X5. O ile same lampy oraz maska wyglądają na niezmienione, tak olbrzymie zmiany nastąpiły w kwestii nerek oraz zderzaka. Te zostały całkowicie przeprojektowane, a nowy kształt podkreśla, że nie jest to zwykły rodzinny SUV.

Z tyłu pojawiły się lampy mocno inspirowane nową Serią 8, które rozciągają się na prawie całej klapie bagażnika. Wszelkie przetłoczenia są bardzo wyraźne, a linie mocno uproszczone. Znalazł się też sportowy dyfuzor oraz podwójny układ wydechowy z ogromnymi końcówkami.

Wyposażenie BMW X6 jak i jego gama silnikowa nie powinna w żadnym stopniu odbiegać od X5. W zależności od rynku, będzie dostępny z gamą silników benzynowych i wysokoprężnych z turbodoładowaniem z sześcioma i ośmioma cylindrami. Dostępna będzie wersja M, pod maską której znajdziemy silnik V8 o pojemności 4,4-litra, BMW według doniesień przygotowuje również edycję X6 M Competition, która dysponować ma mocą ponad 600 koni mechanicznych.

Premiery samochodu spodziewać się powinniśmy podczas tegorocznej imprezy Frankfurt Motor Show we wrześniu. Pierwsze modele powinny trafić do sprzedaży pod koniec 2019 roku.

2020 BMW X6 – pierwsze zdjęcia

2020 BMW X6 – zdjęcia szpiegowskie wykonane przez naszego czytelnika

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz