Co powiecie na samochód kempingowy od Tesli?

Elektryczny dom na kółkach klasy premium.

W zeszłym roku Tesla zaprezentowała swój projekt całkowicie elektrycznego samochodu ciężarowego, który wyprzeć ma w przyszłości wszystkie duże samochody transportowe z silnikami wysokoprężnymi. Masa holownicza Tesla Semi wynosi nieco powyżej 36 ton, z takim ładunkiem samochód ma być w stanie przejechać nawet do 800 kilometrów, dzięki dużemu pakietowi zaawansowanych baterii. Aby ładowanie akumulatorów nie zajmowało całych dni, Tesla zaprojektowała specjalną ładowarkę DC megacharger.

Patrząc na te powyższe cechy stwierdzić można, że Tesla Semi jest doskonałą platformą do stworzenia całej gamy użytkowych pojazdów. Jednym z nich mógłby być np. Samochód kempingowy. Portal motoryzacyjny Motor1 postanowił przygotować wizualizację jak takie auto mogłoby wyglądać, gdyby oparte zostało o wspomnianą ciężarówkę.

Przód maszyny pozostał niezmieniony, podobnie jak kabina kierowcy w której siedzenie i kierownica zajmują centralną część. Boczna cześć została zabudowana smukłym panelem prawie bez jakichkolwiek przetłoczeń. Szyby ciągną się przez prawie całą długość auta, w oczy rzuca się ponadto małe skrzydło umieszczone pomiędzy oknami, gdzie znalazłaby się kamera zastępująca boczne lusterka.

Biorąc pod uwagę, że Tesla Semi kosztować ma od 150 do 180 tysięcy dolarów, samochód kempingowy na jej bazie wydaje się mieć również sens finansowy. Ceny nowych aut premium takiego typu kupuje się właśnie w tym przedziale cenowym, przez co odpowiednik Tesli mógłby być bardzo konkurencyjny na rynku.

Co myślicie o takim pomyśle? Tesla powinna rozważyć możliwość stworzenia kampera?

źródło: Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz