Audi R8 LMS GT2 – dla nowej serii wyścigów

Audi Sport zaprezentowało swój najnowszy samochód wyścigowy na bazie R8. Oto wyścigowy 640-konny LMS GT2 i każdy może go kupić.

Seria wyścigów GT od przyszłego sezonu przejdzie kilka znaczących zmian. Jedną z nich jest zupełnie nowa klasa GT2, która ma wypełnić lukę pomiędzy GT3 i GT4. Też nie rozumiemy nazewnictwa.

Niemniej jednak, nowa specyfikacja wyścigowa oznacza zupełnie nowe samochody. Jednym z nich będzie konstrukcja przygotowana specjalnie przez Audi Sport. Mowa o nowym R8 LMS GT2, które nie tylko świetnie wygląda (szczególnie w nietypowej kolorystyce na zdjęciach), lecz również posiada świetne osiągi.

Jednostką napędową jest znane, 5,2-litrowe V10 o mocy podniesionej do 640 KM, czyli o 140 KM więcej niż w wersji dostosowanej do wymogów wyścigów GT3. Audi zaznacza, że samochód będzie znacznie szybszy w zakrętach, a także będzie posiadał większą prędkość maksymalną, co przełoży się na lepsze czasy okrążeń i większe widowisko dla osób na trybunach.

Jeśli chodzi o szczegóły techniczne, to R8 LMS GT2 wyposażone jest w wyścigowe zawieszenie, a wszystko co tylko mogło zostało zrobione z włókna węglowego. W środku znajdziemy klatkę bezpieczeństwa opracowaną zgodnie z wytycznymi FIA, minimalistyczne wnętrze i wyścigową kierownicę. Całość waży zaledwie 1350 kg.

Zainteresowani? Audi wyceniło swoją najnowszą zabawkę na 330.000 euro (bez VAT), czyli w przeliczeniu ok. 1.437.000 zł.

2020 Audi R8 LMS GT2

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz