BMW i3 oraz i8 nie doczekają się bezpośrednich następców

Oferta elektrycznych samochodów niemieckiego producenta zostanie znacznie przebudowana.

W maju tego roku dotarła do nas plotka mówiąca, że BMW zachowa w swojej ofercie model i8, jednak zostanie on przebudowany na auto całkowicie elektryczne. Niedawno dyrektor ds. rozwoju w marce – Klaus Frölich zdementował te pogłoski oficjalnie potwierdzając, że sportowa hybryda nie doczeka się swojego następcy, podobny los czeka również BMW i3.

Fakt ten został ogłoszony podczas wywiadu Klausa z australijskim portalem CarSales w trakcie trwania niedawnego wydarzenia firmy, gdzie zaprezentowany został samochód koncepcyjny BMW Vision M Next. Przez wiele osób auto to widziane było właśnie jako zapowiedź następcy BMW i8, jednak Frölich zapytany bezpośrednio o to, ujawnił, że linie obu maszyn noszących w tym momencie miano „i” nie będą kontynuowane, a na podstawie pokazanego konceptu stworzone zostanie zupełnie inne, oddzielne auto.

Tym samym okazuje się, że oferta elektrycznych samochodów od BMW zostanie znacznie przebudowana. O ile BMW i8 nie było czystym elektrykiem, to ciekawie wygląda sprawa BMW i3. Być może bawarka marka zdecydowała, że mały, kanciaty pojazd elektryczny niekoniecznie pasuje do jej wizerunku kojarzonego głównie ze sportowymi maszynami. Możliwe jest, że w przyszłości BMW zaproponuje nam inny pojazd, który będzie swego rodzaju rekompensatą i uzupełnieniem luki, jakie pozostawi po sobie i3.

Na ten czas wiemy jedynie, że w ofercie BMW i znajdziemy niebawem trzy samochody – BMW iX3, BMW i4 oraz BMW iNext. Pierwszy zaprezentowany ma być w przyszłym roku, dwa pozostałe w 2021r.

BMW Vision M Next

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz