BMW Serii 2 Gran Coupe przyłapane w delikatnym kamuflażu

Więcej o modelu dowiemy się już 24 lipca.

BMW nieustannie modernizuje swoją ofertę, jednak dba również o to, aby pojawiały się w niej nowe modele samochodów, które przyciągną do marki całkowicie świeżych klientów. Przykładem takiego pojazdu jest chociażby BMW Serii 2 Gran Coupe, które będzie swego rodzaju odpowiedzą bawarskiej marki na Mercedesa CLA. Szpiedzy motoryzacyjni przyłapali niedawno samochód w lekkiej, ale kolorowej siatce kamuflażowej.

Patrząc na auto jesteśmy prawie pewni, że mamy do czynienia z topową wersją M235i xDrive. Co za tym przemawia? Przede wszystkim maszyna ma identyczne nerki jak niedawno wprowadzone na rynek BMW Serii 1 M135i, dodatkowo pojazdy dzielą się również niebieskimi zaciskami hamulców. Widać wyraźnie, że samochód otrzyma wyraźne, agresywne rysy, na przednim zderzaku umieszczone zostały duże wloty powietrza oraz liczne przetłoczenia, z tyłu w oczy rzucają się dwie kwadratowe końcówki układu wydechowego.

Samochód zbudowany został na tej samej płycie podłogowej co nowe BMW Serii 1, co oznacza, że ma napęd na przednią oś. Pod maskę auta trafi 2-litrowy silnik z czterema cylindrami generujący moc 302 koni mechanicznych oraz 450 Nm. Biorąc pod uwagę, że Gran Coupe M235i będzie z pewnością cięższe od hatchbacka M135i, powinniśmy się spodziewać, że jego „sprint do setki” trwać będzie dłużej niż 4,8 sekundy. Prędkość maksymalna ograniczona będzie do 250 km/h.

Jeżeli spojrzycie na zdjęcia przedstawiające pojazd z boku, zauważycie, że BMW umieściło tam kod QR oraz adres strony internetowej. Gdy wejdziemy na nią ukaże nam się zdjęcie pokazujące fragment samochodu bez kamuflażu oraz informację, że więcej zobaczymy już 24 lipca. Nie wiemy jednak, czy będzie to kolejny teaser, czy marka oficjalnie pokaże całe auto.

źródło: Motor1

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz