Oto Bentley Flying Spur First Edition

Bentley przygotował edycję kolekcjonerską nowego Flying Spur celebrująca wejście samochodu na rynek.

Dla dużego grona osób, marką, która najczęściej przygotowuje edycje specjalne swoich samochodów celebrujące wejście danego modelu na rynek jest Mercedes-Benz. Nie oznacza to jednak, że inne firmy motoryzacyjne nie mogą wykorzystać takiego zagrania. Bentley przygotował specjalną wersję First Edition dla swojego nowego Flying Spur.

Samochód ma wejść do masowej produkcji jeszcze przed końcem tego roku i dostępny będzie przez pierwsze 12 miesięcy obecności w ofercie Bentleya. Chociaż auto w specjalnej specyfikacji nie różni się wiele od zwykłych odpowiedników, to dla kolekcjonerów będzie z pewnością nie lada gratką. To co wyróżnia First Edition to emblematy z flagą Wielkiej Brytanii z cyfrą 1 umieszczoną po środku, które ozdabiają nadwozie pojazdu. Ponadto identyczne oznaczenia wyhaftowane zostały na zagłówkach przednich foteli i dodane na desce rozdzielczej. Bentley oznaczenie „First Edition” umieścił również na progach auta.

Dodatkowo samochód osadzony został na 22-calowych felgach, a w środku posiada słynny wyświetlacz Bentleya umieszczony na środku deski rozdzielczej. Jego magia polega na tym, że elektroniczny, dotykowy ekran może się „chować”, co następuje przez obrót całego fragmentu deski rozdzielczej, po jego drugiej stronie znajdują się trzy analogiczne zegary. Decydując się na zakup Flying Spur First Edition na pokładzie znajdziemy wersję wyposażenia Touring, która dodaje do naszej maszyny m.in asystenta pasa ruchu, wyświetlacz head-up, czy adaptacyjny tempomat z funkcją jazdy w korku.

Pod maską samochodu pracuje 6-litrowy silnik W12 zapewniający 634 konie mechaniczne. Moc ta przekazywana jest na wszystkie koła pojazdu za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów ZF z ośmioma przekładniami. Auto rozpędza się do 100km/h w czasie 3,7 sekundy, prędkość maksymalna wynosi 330 km/h.

Pierwszy egzemplarz Bentleya Flying Spur First Edition pokazany zostanie już 24 lipca podczas Gali Fundacji Eltona Johna, gdzie zostanie od razu zlicytowany. Wszystkie pieniądze uzyskane z aukcji przeznaczone zostaną na fundację Eltona Johna, która zajmuje się walką z AIDS.

źródło: Motor1

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz