Oto pierwsze zdjęcia szpiegowskie Mercedesa EQS

Elektryczny odpowiednik Mercedesa Klasy S jest już testowany na publicznych drogach.

Wraz z pierwszymi informacjami dotyczącymi nowego Mercedesa Klasy S, dotarła do nas plotka mówiąca, że samochód otrzyma również swój całkowicie elektryczny odpowiednik. Wiadomości te okazały się być prawdziwe, a teraz mamy pierwszy raz okazję przyjrzeć się elektrycznej limuzynie od niemieckiej firmy.

Szpiedzy motoryzacyjni przyłapali samochód podczas zakamuflowanych testów na publicznych drogach u naszego zachodniego sąsiada. Od razu widać, że auto będzie znacznie odróżniało się od Klasy S, sylwetka maszyny jest niższa i przypomina bardziej 5-drzwiowego liftbacka niż elegancką limuzynę.

Z tyłu maszyny widać dwa wycięcia, które sugerują, że na pokładzie maszyny znajdować się mógł kiedyś silnik spalinowy. Dodatkowo nad tylnymi kołami widać klapki, które zakrywają prawdopodobnie wlew paliwa oraz gniazdo ładowania silnika elektrycznego, możliwe jest jednak, że Mercedes specjalnie umieścił te atrapy na pojeździe, aby nas zmylić. Osoby, które sfotografowały samochód są pewne, że miały do czynienia z całkowicie elektrycznym autem.

Niestety ale ciężki kamuflaż nie pozwala nam dojrzeć jakichkolwiek szczegółów nadwozia. Przednie jak i tylne światła będą mieć inny kształt niż spalinowa wersja limuzyny, zmieniona zostanie również kratka grilla, która nie będzie teraz potrzebna z uwagi na bak potrzeby chłodzenia elektrycznego silnika.

Mercedes EQS ma jeździć na dedykowanej platformie dla pojazdów elektrycznych znanej jako „MEA” – „Modular Electric Architecture”, która wykonana została z aluminium. Na pokładzie umieszczone zostaną prawdopodobnie dwa silniki, jeden na przedniej osi i jeden na tylnej. Tym samym samochód posiadać będzie napęd na wszystkie koła, łączna moc obu jednostek napędowych wynosić ma 407 koni mechanicznych oraz 765 Nm.

Auto zadebiutuje nie wcześniej jak na początku przyszłego roku i modelowo rozpisane będzie najpewniej na 2021 roku Mercedes EQS wejdzie na rynek jako konkurencja dla takich maszyn jak Tesla Model S, Porsche Taycan czy Audi E-Tron GT.

źródło: Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz