Oto bazowe Porsche 911 Carrera

Po ośmiu miesiącach od premiery nowego Porsche 911 Carrera S, niemiecka marka postanowiła pokazać nam podstawową wersję modelu 911.

Pod maską samochodu pracuje oczywiście 3-litrowa jednostka twin-turbo, która generuje tutaj 379 koni mechanicznych oraz 449 niutonometrów. Moc ta przekazywana jest przez 8-biegową, automatyczną przekładnię z podwójnym sprzęgłem. Porsche 911 Carrera S może pochwalić się 443 koniami mechanicznymi i 529 Nm.

Wersja auta ze stałym dachem przyszpiesza do 100 km/h w czasie 4 sekund. Jeżeli przy zakupie zdecydujemy się na zakup pakietu Sport Chrono, wartość ta spadnie do 3,8 sekund. Carrera Cabriolet z uwagi na większa wagę własną do „setki” przyspiesza w 4,2 sekundy, a z pakietem Sport Chrono w 4 sekundy.

Pod względem wizualnym ciężko jest zauważyć jakąkolwiek różnicę pomiedzy Porsche 911 Carrera a Carrera S. Jedyną zmianą jest to, że pierwsze auto posiada dwie końcówki układu wydechowego, podczas kiedy drugie już cztery. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby do bazowej wersji Porsche 911 Carrera dokupić pakiet sportowego wydechu, który podwoi naszą ilość końcówek na tylnym zderzaku.

Nie ważne czy nasze auto posiada w nazwie literę S czy nie – wnętrze będzie i tak identyczne. Na pokładzie samochodu znajdziemy szereg nowoczesnych systemów od niemieckiej marki jak np. aktywne, adaptacyjne zawieszenie przystosowane do jazdy w trybie normalnym bądź sport. Jak przystało na Porsche – lista opcjonalnych dodatków jest bardzo długa i przy okazji dosyć droga.

Ceny za Porsche 911 Carrera zaczynają się od 98,750 dolarów, a za Porsche 911 Carrera Cabriolet od 111,550 dolarów. Polski cennik pojawi się w przeciągu kilku tygodnia.

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz