Ferrari pozwało właściciela 812 Superfast z powodu.. zdjęcia na Instagramie

Lekcja na dziś: Nie promuj w internecie Ferrari nawet jeśli jesteś ich stałym klientem i multimiliarderem.

Zazwyczaj firmy sprzedające luksusowe produkty pragną być promowane przez gwiazdy oraz osoby z showbiznesu. Z tego powodu widujemy lokowania produktów w filmach, a aktorzy i piosenkarze często zostają ambasadorami marki użyczając swojego wizerunku na potrzeby kampanii reklamowej.

Ferrari ma najwyraźniej dość takich zagrywek i nie chce być kojarzone z przepychem, luksusowym życiem i pięknymi kobietami. Niedawno włoski oddział firmy wysłał pismo do swojego stałego klienta, niemieckiego projektanta mody i miliardera Philippa Pleina, aby usunął zdjęcie przedstawiające jego prywatny egzemplarz Ferrari 812 Superfast z własnymi butami na tylnej szybie.

W piśmie, które Philipp Plein umieścił na swoim profilu możemy przeczytać, że zdjęcie, o którym mowa „wykorzystuje zastrzeżony znak towarowy Ferrari do celów promocyjnych Pańskiej firmy i produktów.”

Dalsza część pisma jest jeszcze bardziej interesująca. W dalszej części czytamy „Pańskie zachowanie jest jednak w tym przypadku jeszcze bardziej szkodliwe i poważne. Znaki towarowe Ferrari i modele samochodów są przedstawiane ze stylem życia całkowicie niezgodnym z wizerunkiem marki Ferrari, w połączeniu z osobami robiącymi seksualne innuendo, a także samochody Ferrari są używane jako rekwizyty w w sposób, który sam w sobie jest niesmaczny.”

O tym, że Ferrari kocha pozywać każdego przekonałem się sam w marcu bieżącego roku. Otrzymałem wtedy „przemiłego” maila, aby usunąć artykuł mówiący o ryzyku samozapłonu samochodów włoskiego producenta, gdyż szkodzi to ich wizerunkowi. Nikogo w Ferrari Warszawa nie interesował fakt, że wpis powstał na bazie oficjalnych informacji z Włoch i Stanów Zjednoczonych.

źródło: Instagram / Philipp Plein

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

2 thoughts on “Ferrari pozwało właściciela 812 Superfast z powodu.. zdjęcia na Instagramie

 • 7 sierpnia 2019 at 09:17
  Permalink

  Enzo robił samochody dla dzianych bolków by mieć kasę na wyścigi, niestety kasa nie zawsze idzie w parze z rozumem. Każda firma dba o swój wizerunek i nie dziwię się, że w czasach, w których rządzą mass media nikt nie chce, żeby jego marka/produkty były kojarzone z czymkolwiek innym niż ich firma.

  Reply
 • 10 września 2019 at 08:42
  Permalink

  Dziś Ferrari to nie producent samochodu, ale MARKA. Jestem ciekaw jak wygląda kwestia rentowności produkcji samochodów. Nie zdziwiłbym się, jakby wychodziło na zero, było na małym plusie, lub w ogóle na minusie. Firma żyje że sprzedaży swojej marki, a to licencja na park tematyczny w Emiratach, a to licencję na odzież i gadżety. Nie dziwię się, że walczą w takim przypadku o swoje. Chciał swe czlapaki podpiąć pod Ferrari ten Janusz biznesu? Trzeba było podpisać kontrakt. Taki jest dzisiejszy świat – to co produkujesz jest mniej ważne (w końcu jakaś chińska, czy tajwańska firma wyprodukuje ci, co tylko chcesz) niż marka. Ale to już dawno opisała Naomi Klein w „No logo”.

  Reply

Dodaj komentarz