Nadchodzi hardcorowy McLaren 750LT!

Już w przyszłym roku pojawi się nowy McLaren z serii „Super”.

Aktualizacja

Na początku marca 2020 roku zaprezentowano oficjalnie nowy model. Auto to nie 750LT, lecz 765LT. Więcej na ten temat w odrębnym newsie.

Oryginalny wpis

Zapowiada się wyjątkowe uczczenie 10-lecia powstania McLaren Automotive. Firma, która wznowiła swoją działalność po 16 latach przerwy, rozpoczęła swoją ponowną przygodę w motoryzacji od modelu MP4-12C, którego prace trwały aż 4 lata. Dziś w portfolio firma posiada aż 7 samochodów w łącznie 11 wariantach.

Jak podaje Piston Heads, firma planuje zaprezentować z tej okazji hardcorową wersję McLarena 720S. Tym razem będzie to wariant LongTail, który wprowadzi kilka zmian konstrukcyjnych, zmiejszy wagę pojazdu, a także zwiększy moc jednostki napędowej.

Mówi się, że auto ma być o 100 kg lżejsze od 720-tki, dzięki zastosowaniu lżejszych materiałów w tym zwiększonej ilości włókna węglowego, a silnik ma generować aż 750 koni mechanicznych z 4-litrowego, podwójnie turbodoładowanego silnika V8.

Za przełożenie napędu na tylną oś odpowiadać będzie ta sama, 7-biegowa skrzynia automatyczna SSG. Jeśli chodzi o osiągi, to najpewniej McLaren 750LT będzie szybszy do „setki” o 0,1 sekundy, a prędkość maksymalna wyniesie ponad 350 km/h.

Premiera samochodu spodziewana jest podczas przyszłorocznych targach motoryzacyjnych w Genewie.

2019 McLaren 720S od Carlex Design

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz