Ford Mustang Shelby GT350R – prawie jak GT500

Ford zaprezentował model Mustanga Shelby GT350R na 2020 rok, który czerpie wiele z technologii swojego potężniejszego brata.

Ford Mustang Shelby GT350R to jak łatwo się domyślić agresywniejsza wersja modelu GT350. Auto dostosowane jest do zmagań do torze wyścigowym i niestety na próżno szukać go na europejskich drogach. Szkoda, ponieważ samochód wydaje się być tym, czego potrzebuje każdy fan amerykańskiej motoryzacji i wysokich prędkości.

Ford przygotował zmodernizowaną wersję maszyny na rok 2020. GT350R otrzymał część technologii, jaką znaleźć można na pokładzie jego potężniejszego brata – Forda Mustanga Shelby GT500. Chodzi tutaj głównie o nowy układ kierowniczy oraz elektryczny system jego wspomagania. Do tego zmieniono również geometrię przedniego zawieszenia.

Oprócz nowości technologicznych, samochód może teraz otrzymać kolory nadwozia Grabber Lime i Twister Orange, które z pewnością spodobają się osobą lubiącym zwracać na siebie uwagę. Do gamy barw dodano również metaliczną srebrną oraz czerwoną barwę, te barwy jednak nie są tak bardzo atencyjne. Nadwozie może zostać również teraz wzbogacone o nowy przedni splitter i tylny spojler oraz zestaw kół z włókna węglowego.

Komputer pokładowy maszyny wzbogacony został o system FordPass Connect, która umożliwia sprzężenie auta z telefonem, dzięki czemu z naszego smartfona możemy sterować zamykaniem drzwi, odnajdywać samochód za pomocą GPS oraz monitorować poziom benzyny i oleju.

Pod maską Forda Mustanga Shelby GT350 oraz GT350R pracuje 5,2-litrowy silnik V8 ze specjalnym wałem korbowym, który generuje dźwięk jednostki inny, niż w przypadku pozostałych pojazdów spod znaku galopującego mustanga. Moc silnika wynosi 533 konie mechaniczne oraz 582 Nm, jednostka może zostać połączona jedynie z 6-biegową, manualną skrzynią biegów.

Auto pokonuje 1/4 mili w czasie jedynie 10,6 sekundy, prędkość maksymalna została ograniczona fabrycznie do 289 km/h.

2020 Ford Mustang Shelby GT350R

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz