Prawie nowy Ford GT do kupienia za.. 1,5 mln dolarów

Mamy jakiś chętnych?

Ford GT to wyjątkowy samochód, na zakup którego pozwolić sobie mogło jedynie grono wybranych. Przewidziano produkcję jedynie 500 egzemplarzy i wszystkie zostały wyprzedane niezwykle szybko. Od czas premiery na rynek samochodów używanych nie trafił żaden samochód (nie licząc egzemplarza Johna Ceny), gdyż właściciele podpisali umowę, która zakazuje sprzedaży samochodu w ciągu 24 miesięcy od dnia zakupu.

Niemniej jednak, dziś, dwa lata po wejściu samochodu do produkcji, umowy te powoli zaczynają wygasać i wkrótce rynek zostanie wręcz zalany używanymi egzemplarzami przepięknego Forda GT. Pierwszym z nich jest prezentowany pomarańczowy egzemplarz, który właściciel otrzymał 5 sierpnia 2017 roku.

Samochód ma liczniku przejechane zaledwie 400 mil (ok. 640 km), więc nie prawie jak nowy. Nadwozie zostało polakierowane specjalnym lakierem Beryllium Orange, który kosztował dodatkowe 30.000 dolarów i wykończone czarnymi pasami oraz odkrytym włóknem węglowym na przednim zderzaku, progach i dyfuzorze.

Licytacja samochodu odbędzie się w ten weekend w RM Sotheby’s w Stanach Zjednoczonych. Predykcje mówią o cenie między 1,2 a 1,5 mln dolarów.

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz