Lexus LC Inspiration – w zielonym mu do twarzy?

Japońska marka zaprezentowała nową, specjalną wersję kolorystyczną modelu LC.

Lexus co jakiś czas prezentuje prototypowy egzemplarz modelu LC 500, który lakierowany jest w specjalny kolor. W maju tego roku mieliśmy przyjemność zapoznać się z pomarańczowym lakierem przynoszącym na myśl zachody słońca. Tym razem japońska marka zdecydowała się na wiele ciemniejszą, zieloną barwę Nori Green Pearl.

Na zewnątrz wygląda auta uzupełniony został dwu-tonowymi 21-calowymi felgami z geometrycznym wzorem. W środku zastosowano połączenie czarnej i brązowej skóry z szarymi szwami. Kierownica, deska rozdzielcza oraz częściowo tunel środkowy, boczne panele drzwi i fotele obszyte zostały ciemniejszym materiałem, pozostałe elementy kontrastują brązem.

Lexus LC 500 to jednak nie tylko świetnie wyglądające coupe, ale również prawdziwy drapieżnik na drogach. Hybrydowa wersja maszyny LC 500h bazuje na 3,5-litrowym silniku V6, współpracującym z elektrycznym układem. Łączna moc wynosi 359 KM. W całkowicie benzynowym odpowiedniku pod maską znajduje się 5-litrowe V8 generujące 464 koni mechanicznych. Niezależnie od tego co napędza auto, moc jednostki przekazywana jest na tylną oś przez nowatorską skrzynią biegów typu Multistage Hybrid, w której skład wchodzi przekładnia e-CVT o 10 biegach oraz 4-biegowy klasyczny automat.

Lexus LC Inspiration, którego widzicie na zdjęciach wejdzie do sprzedaży jesienią tego roku. Samochód powstanie jedynie w 100 egzemplarzach, które sprzedane zostaną oczywiście za nieco wyższą cenę niż za „zwykły” LC 500.

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz