Novitec podkręcił Ferrari 488 Pista

Włoska bestia generuje teraz 802 KM oraz 898 Nm.

Dla większości osób supersamochody ze stajni Ferrari, Lamborghini czy McLarena, to samochody idealne, w których nie trzeba nic zmieniać. N bo po co tuningować samochód, który sam w sobie zapiera dech w piersiach, a jego osiągi stawiają go wyżej niż 99% innych samochodów? Świat jest jednak dziwny i nie każdy myśli w ten sposób.

Jeżeli wasze myśli idą właśnie w takim kierunku, to niemiecki tuner Novitec przygotował dla was coś specjalnego. Na warsztat firmy trafiło Ferrari 488 Pista i otrzymało sporą dawkę zmian.

Pomimo tego, że na pokładzie auta znajduje się najmocniejsza jednostka V8 jaką włoska marka kiedykolwiek wyprodukowała, to Novitec postanowił dać jej dodatkowego kopa. Dzięki modyfikacji ECU i nowemu układowi wydechowemu wykonanemu ze stali nierdzewnej, 3,9 litrowy silnik generuje teraz 802 KM przy 7,950 obr/min oraz 898 Nm przy 3,100 obr/min. Tym samym silnik został wzmocniony o 82 KM i 128 Nm.

W rezultacie Ferrari rozpędza się teraz do 100km/h w czasie 2,7 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 345 km/h. Są to wartości lepsze o 0,15 sekundy oraz 5km/h w porównaniu do podstawowej wersji maszyny.

Oprócz modyfikacji silnika, Novitec zadbał również o kilka zmian wizualnych i aerodynamicznych. Pojazd otrzymał szereg elementów wykonanych z włókna węglowego, mowa tutaj o np. przednim i tylnym spojlerze, osłonach lusterek bocznych, czy obudowach tylnych świateł. Dodatkowo Novitec przygotował specjalne felgi NF10 w współpracy z amerykańską firmą Vossen.

Ostatnią dużą zmianą jaką tuner wprowadził do samochodu jest zamontowanie hydraulicznego systemu zawieszenia, który obniża samochód o 35 mm. Jeżeli jednak na naszej drodze staną jakieś przeszkody, które mogłoby uszkodzić nisko umieszczone nadwozie, zawieszenie pozwoli nam na podniesienie przodu pojazdu o 4 cm.

źródło: Carscoops

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz