Oto przepiękna Acura Type S Concept

Samochód pokazany został publicznie podczas trwającego właśnie wydarzenia Pebble Beach Concours d’Elegance.

Acura to marka należąca do Hondy, która produkuje luksusowe samochody na rynek Stanów Zjednoczonych. Jej auta bazują bezpośrednio na Hondach, jednak posiadają mocniejsze silniki oraz bogatsze wyposażenia wnętrza. Marka podczas trwającego właśnie w Stanach Zjdeoczonych wydarzenia Pebble Beach Concours d’Elegance zaprezentowała swój koncepcyjny pojazd Acura Type S Concept.

Auto zapowiada kierunek języka designu, jakim firma zamierza kierować się na najbliższe lata. Wydaje się, że znajdzie się mało osób, którym taki wygląd nie przypadnie do gustu. Chociaż maszyna ma być z założenia luksusowy sedanem, to jej nadwozie przypomina bardziej rasowej, sportowe auto.

Przemawiają za tym przede wszystkim duże wloty powietrza, szeroki przedni zderzak z licznymi przetoczeniami, długa maska oraz cztery końcówki układu wydechowego. Nadwozie polakierowane zostało na jasny, niebieski kolor Double Apex Blue Pearl.

Chociaż wydaje się, że samochód wygląda na gotowy do produkcji, to niestety do momentu kiedy taka maszyna trafi do salonów Acury, minie jeszcze sporo czasu. Mimo co jest to kolejny krok naprzód w historii firmy i znak, że zmierza w dobrym kierunku.

źródło: Motor1

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz