Le Mansory – najbardziej szalony Ford GT o mocy 710 KM

Mansory postanowiło przygotować agresywną wersją Forda GT z podkręconym silnikiem i zupełnie nowym wyglądem.

Mansory nadało modelowi zupełnie nowy, agresywny wygląd i podkręciło jego osiągi.

Niemiecki tuner niejednokrotnie zaskakiwał nas swoimi mniej lub bardziej ekscytującymi projektami. Niedawno wziął na swój warsztat limitowane Lamborghini Aventador SVJ i potwierdził, że potrafi zmodyfikować dosłownie każdy samochód. Teraz Mansory postanowiło podkręcić Forda GT i w dużej mierze podrasować jego wygląd.

Podkręcony Ford otrzymał nazwę Le Mansory i trzeba przyznać, że prezentuje się zdecydowanie agresywniej i na pierwszy rzut oka nie przypomina on swojego pierwowzoru. Model otrzymał agresywne nadwozie wykonane z włókna węglowego, które jest o 2 cm szersze od bazowej wersji samochodu. Duże zmiany zaszły w przedniej części pojazdu. Znalazła się tu nowa, charakterystyczna maska z licznymi przetłoczeniami ciągnącymi się po całej jej długości oraz unikalne reflektory LED. Zderzak natomiast składa się w większość z ogromnych wlotów powietrza oraz został wzbogacony o pokaźny splitter i karbonowe wstawki.

W bocznej części pojazdu możemy dostrzec agresywne listwy progowe z szyldem „Le Mansory”, obudowy lusterek wykonane z włókna węglowego oraz ogromne, 21-calowe felgi obute oponami Continental Sport Contact 6. Dodatkowo na dachu znalazły się dwie karbonowe wstawki. Przemodelowany został również tylny zderzak, który otrzymał pokaźnych rozmiarów wloty powietrza oraz ogromny dyfuzor pozbawiony końcówek układu wydechowego. Te ostatnie znalazły się na wysokości tylnych reflektorów i przybrały formę trzech centralnie umieszczonych rur. Dodatkowo tył pojazdu został wykończony długim spojlerem, który podkreśla agresywny i sportowy charakter modelu.

Zmian doczekało się również wnętrze pojazdu. Do kokpitu trafiły dwukolorowe sportowe fotele i deska rozdzielcza wykończana alcantarą. Nie mogło tutaj zabraknąć także karbonu, który znalazł się na panelach drzwi i idealnie kontrastuje z akcentami Bleurion Race.

Mansory podkręciło 3,5-litrowe, podwójnie turbodoładowane V6 do zawrotnych 710 KM oraz 840 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Tuner nie podał szczegółowych osiągów, ale jedynie zapewnił, że podkręcony Ford GT będzie mógł rozpędzić się do 354 km/h bez większego wysiłku.

Produkcja modelu została ograniczona do zaledwie 3 egzemplarzy, co nawiązywać ma do 30 lat obecności Mansory na rynku tunerskim. Jak na ten moment przybliżona cena Forda GT Le Mansory nie jest jeszcze znana.

2020 Ford GT Le Mansory

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz