Supersamochody

Ford GT z nową paletą kolorów

Amerykańska marka wprowadzi co najmniej trzy nowe kolory dla roku modelowego 2021.

Amerykańska marka wprowadzi co najmniej trzy nowe kolory dla roku modelowego 2021.

Ford GT z pewnością należy do najbardziej ekscytujących pojazdów w ofercie marki. Niedawno trafił on również na warsztat firmy tunerskiej Mansory, która podkręciła go do zawrotnych 710 KM oraz nadała mu zupełnie nowego wyglądu. Wiadomo już, że wraz z nowym rokiem modelowym, Ford GT otrzyma co najmniej trzy nowe kolory nadwozia.

Amerykańska marka na swoim Twitterze opublikowała gif-a prezentującego nowe barwy lakieru, które, według Forda: „podkreślają funkcje, które pomagają zapewnić moc 660 koni mechanicznych podczas najbardziej wymagających sesji na torze”. Animacje otwiera Ford GT ubrany w czerwone nadwozie, które jest ciemniejsze od aktualnego w ofercie marki Liquid Red. Dwa pozostałe przybrały kolor niebieski oraz biały i stoją pod pewnym znakiem zapytania, a mianowicie ciężko jest stwierdzić, jak bardzo różnią się one od dostępnych już kolorów Liquid Blue i Frozen White.

Lakier przyszłorocznego Forda GT nie będzie oczywiście jednolity. Przez środek pojazdu zostanie przeciągnięty szary pasek, który jest zdecydowanie grubszy i lepiej prezentuje się od poprzednich dwóch linii. Supersamochód otrzymał także kontrastujące obudowy lusterek bocznych oraz barwę bocznych wlotów powietrza, które otrzymają przy niebieskim i czerwonym lakierze biały kolor, zaś w przypadku białego nadwozia akcenty te będą czerwone.

Zaprezentowanie jedynie trzech nowych kolorów nie oznacza wcale, że Ford ograniczy się tylko do nich. Zapewne jest to tylko przedsmak tego, co szykuje dla swoich klientów amerykańska marka, a rzeczywista liczba nowych barw lakieru będzie zdecydowanie większa.

2021 Ford GT – nowe warianty kolorystyczne

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2019 Ford GT Heritage Edition

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Ford

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Ford GT z nową paletą kolorów

Dodaj komentarz