Nowy Ford Puma w wersji Raptor

Graficy związani z portalem KDesign AG postanowili stworzyć wizualizację przedstawiającą Forda Pumę w uterenowionej wersji.

Graficy związani z portalem KDesign AG postanowili stworzyć wizualizację przedstawiającą Forda Pumę w uterenowionej wersji.

Ford Puma cieszy się bardzo dużą popularnością i jest chętnie kupowany przez tysiące klientów. Doczekał się również wielu dodatkowych wersji pokroju ST-Line, Vignale, czy też niedawno zaprezentowanej ST-Line Vignale. Nie oznacza to jednak, że rodzina Pumy jest już w komplecie i w każdej chwili możemy spodziewać się kolejnych wariantów. Jeden z nich postanowili przygotować graficy z portalu KDesign AG, którzy zaprojektowali uterenowioną wersję pojazdu.

Gama modeli Forda zawiera kilka pojazdów oferujących swoją „terenową” edycję Raptor. Stąd też projekt bazuje na zmianach, jakie zachodziły w pozostałych pojazdach amerykańskiej marki. Ford Puma Raptor otrzymał potężniejszą kratkę grilla z pokaźnych rozmiarów szyldem marki na czele. Został także wyposażony w plastikowe osłony na nadkolach, progach bocznych oraz przednim zderzaku, pod którym znalazł się również dodatkowy, aluminiowy element chroniący podwozie. Oprócz tego otrzymaliśmy także oświetlenie dachowe, które przybrało postać czterech malutkich reflektorów.

Pewne kontrowersje budziłaby jednostka napędowa, która mogłaby okazać się zbyt słaba do pokonywania przeszkód terenowych. Bazowy 1-litrowy silnik prezentowałby się bardzo komicznie w zestawieniu z wersją Raptor. Sensownym pomysłem byłoby zastosowanie motoru z wariantu ST-Line, czyli 1,5-litrowej, uturbionej jednostki napędowej generującej 201 KM oraz 290 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Niemniej jednak również i ten silnik mógłby być niewystarczający na amerykańskim rynku.

Należy jednak pamiętać, że jest to tylko wizualizacja i nie jest pewne, że takowy model powstanie. Rynek europejski niekoniecznie jest otwarty na tego typu terenowe samochody, które w rzeczywistości nie cieszyłyby się dużą popularnością na starym kontynencie. Z kolei w Stanach Zjednoczonych wprowadzenie takiego modelu do gamy Forda miałoby większy sens, aczkolwiek marka mogłaby pomyśleć wtedy nad potężniejszym sercem.

2020 Ford Puma Titanium X

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: KDesign AG

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz