Audi Q5 Sportback na pierwszej wizualizacji

Audi otrzymało ostrzejszą linię dachu, co niekoniecznie poprawiło ogólny wygląd.

Niemiecki producent podąża za modą na SUV-y i crossovery nieustannie wzbogacając swoją ofertę o kolejne pozycje. Znajdziemy SUV-y począwszy od małego Q2 aż do ogromnego Q8 wraz z bardziej sportowymi wariantami „S” i „RS”, czy też elektryczne modele z rodziny e-tron. Niemniej, Audi uważa, że jest do nadal za mało i postanawia rozwinąć swoją ofertę o wersje Sportback.

Początkowo wariant Sportback zarezerwowany był dla hatchbacków oraz większych liftbacków, a do nadwozia typu SUV trafił dopiero przy Q3 i e-tron. Dziś wiadomo już, że ostrzejsza linia dachu trafi także do niedawno odświeżonego Q5. Graficy związani z portalem Kolesa.ru postanowili przygotować wizualizację wcześniej wspomnianego Audi Q5 w wersji Sportback, co nie wymagało wprowadzenia do modelu poważniejszych zmian.

Graficy wykorzystali oficjalną grafikę przedstawiającą odświeżone Q5 o specyfikacji „TDI 40” i zastosowali lakier Mamba Green oraz oczywiście wprowadzili płynniejszą linię dachu. Muszę przyznać, że Q5 Sportback prezentowałoby się jednak gorzej od swojego bazowego brata, a owa linia dachu wygląda trochę nienaturalnie. Dochodzi tutaj również aspekt praktyczny, ściętych dach zmniejsza zarówno ilość miejsca z tył jak i przestrzeń załadunkową. Dodatkowo, jak wiadomo, Audi wersje Sportback wycenia wyżej od podstawowego SUV-a. Gorszy wygląd i mniej miejsca przy wyższej cenie? Nie brzmi to zbyt przekonująco.

Istnieje również szansa, że Q5 będzie oferowana w topowej wersji RS Q5 Sportback, lecz jak na ten moment jest to tylko przypuszczenie. Niemniej jednak, jej starszy brat Q3 jest dostępny właśnie w takim wariancie.

Jednak to nie koniec zmian i rozwijania oferty modeli spod szyldu „Q”. Niedawno zaprezentowany pojazd koncepcyjny Audi Q4 Sportback E-Tron otrzyma w przyszłym roku swoją wersję produkcyjną, a dodatkowo krążą pogłoski o pojawieniu się kolejnego SUV-a w ofercie oznaczonego znakiem Q9, który mógłby rywalizować z Mercedesem GLS i BMW X7.

2021 Audi Q5 Sportback – wizualizacja od Kolesa

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2021 Audi Q5

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Porsche Cayenne GTS – test przyspieszenia

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz