Zdjęcia szpiegowskie

Nowy samochód elektryczny Kii przyłapany na testach

Model przypomina połączenie dwóch pojazdów koncepcyjnych marki - Imagine i Futuron.

Model przypomina połączenie dwóch pojazdów koncepcyjnych marki – Imagine i Futuron.

Nowy samochód Kii nie zdołał uciec bystrym obiektywom szpiegom motoryzacyjnym portalu Carscoops i udało im się sfotografować pojazd podczas zakamuflowanych testów w Niemczech. Choć model został przykryty grubą warstwą materiału maskującego, to możemy wyciągnąć z fotografii kilka wniosków.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że nowy samochód Kii będzie Crossoverem coupe o wyglądzie przypominającym połączenie dwóch pojazdów koncepcyjnych marki, a mianowicie Imagine oraz Futuron. Niemniej jednak model został znacząco zamaskowany, co utrudnia jednoznaczną ocenę, a panele znajdujące się w tylnej części pojazdu zdecydowanie nie poprawiają sytuacji.

Istnieje duża szansa, że model ten będzie w pełni elektryczny z dość prozaicznych powodów, po pierwsze nie dojrzymy w dolnej części zderzaka końcówek układu wydechowego, zaś po drugie, fotografowie, którzy wykonali zdjęcia twierdzą, że pojazd nie wydawał odgłosów silnika spalinowego. Dodatkowo felgi otrzymały charakterystyczny wzór aero, który mogliśmy zobaczyć u innych samochodów elektrycznych.

Nowy elektryczny crossover Kii będzie oparty na platformie E-GMP (Electric-Global Modular Platform), która trafi również m.in. do elektrycznego Hyundaia 45. Choć marka nie podała żadnych informacji dotyczących silnika lub silników, jakie spoczną we wnętrzu maszyny, ani też jakie akumulatory będą je zasilały, to powinniśmy spodziewać się około 500 km zasięgu oraz opcji szybkiego ładowania w przeciągu zaledwie 20 minut.

Aktualnie Kia posiada w swojej gamie modeli dwa pojazdy oferujące napęd elektryczny, lecz zarówno Niro jak i Soul oparte zostały na spalinowych wersjach. Nadciągający crossover ma natomiast być pierwszym, opracowanym od podstaw, w pełni elektrycznym modelem marki. Warto również dodać, że jest to pierwszy i nie ostatni krok w kierunku pełnej elektryfikacji, Kia do 2022 roku zamierza wprowadzić do swojej oferty kilka samochodów oferujących wyłącznie napęd elektryczny.

Nowa elektryczna Kia – zdjęcia szpiegowskie, lipiec 2020

Nowa elektryczna Kia – zdjęcia szpiegowskie, lipiec 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Carscoops

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz