Elektryczne Porsche Panamera już prawie pewne

Pomimo zbliżonych cech, samochód nie będzie wchodzić w drogę Porsche Taycan.

Porsche Taycan to na ten czas jedyne elektryczne auto, jakie niemiecka firma posiada w swojej ofercie. Jednak jeszcze przed premierą maszyny i w jej trakcie, Porsche wiele razy zaznaczało, że jest to jedynie początek jej romansu z elektryfikacją motoryzacji. Wiemy już o pewnym elektrycznym Macanie, teraz trafiły do nas informacje mówiące o potencjalnej Panamerze z tym typem napędu.

W rozmowie z portalem GoAuto, wiceprezes linii produktów Porsche, dr Thomas Friemuth ujawnił, że w Porsche rozmawia się aktualnie bardzo dużo o elektrycznej Panamerze i powstanie samochodu jest bardzo prawdopodobne.

Marka obserwuje jak zmienia się rynek oraz to, jak radzi sobie na nim model Taycan, jeżeli pojawi się nisza na większą, elektryczną limuzynę, to Porsche Panamera Electric z pewnością zostanie zatwierdzone do realizacji.

Thomas Friemuth wytłumaczył ponadto, że samochody nie będą sobie wchodzić w drogę. Pomimo tego, że można zobaczyć w nich wiele podobieństw, to trafiałyby do innych klientów. Panamera jest przede wszystkim większa i oferuje wygodniejsze i bardziej przestronne wnętrze, ponadto ma bardziej luksusowy charakter niż Taycan, który bardziej stawia na sportowe doznania.

Porsche Panamera z elektrycznym napędem nie byłoby całkowitą rewolucją dla tego modelu. Od lat auto dostępne jest w hybrydowej konfiguracji, w której bardzo dobrze się sprzedaje.

2020 Porsche Panamera 10 Year Edition

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: GoAuto

TEST: 2020 Audi RS6 Avant C8 - omówienie modelu i jazda próbna

Subskrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz