Supersamochody

Mercedes-AMG One może generować aż 1217 KM mocy

Szykuje się naprawdę potężna bestia z logo AMG.

Szykuje się naprawdę potężna bestia z logo AMG.

Mercedes-AMG One będzie najpotężniejszym masowo produkowanym samochodem marki, który z pewnością będzie mógł ucieleśnić niedawne słowa dyrektora generalnego Daimlera, Oli Kalleniusa w Manager Magazin. Powiedział on, że Mercedes ma na celu wyzwanie Porsche w segmencie hybryd plug-in. Prototyp wciąż przechodzi liczne zakamuflowane testy, które pozwalają nam przyjrzeć się jego wyglądowi, jednak najnowsze pogłoski przekazują nam bardzo ciekawe informacje.

Według The Supercar Blog, istnieją doniesienia mówiące, że w AMG One pojawią się zmiany zewnętrzne, w tym tak zwana „większa stała część aerodynamiczna z tyłu”. Jednak, jak możemy zauważyć na ujęciach z zakamuflowanych testów, pojazd został już wyposażony w aktywny spojler, więc jest to bardzo niejasna i mało konkretna informacja. Kolejna plotka prawi, że produkcyjna wersja One doczeka się czterech końcówek układu wydechowego, a nie trzech, jak mogliśmy zobaczyć na fotografiach, a także nowej konstrukcji obręczy.

Najlepsze zostawiliśmy jednak na koniec. Według tego samego źródła, Mercedes-AMG One będzie wyposażony w hybrydowy układ napędowy z silnikiem V6 E-turbo o pojemności 1,6 litra, który obecnie dopracowywany jest przez zespół Mercedes-Benz. Według doniesień, cały układ napędowy złożony z silnika spalinowego oraz motorów elektrycznych zaoferuje nam aż 1217 KM mocy.

Jest to bardzo przyjemna pogłoska, lecz należy potraktować ją z dystansem, gdyż informacja ta nie została jeszcze potwierdzona przez markę. Dodatkowo nie otrzymały jej również osoby, które zdecydowały się na zamówienie hipersamochodu, a to właśnie do nich w pierwszej kolejności powinny wędrować takie informacje.

Zapewne więcej informacji dowiemy się w przyszłym roku podczas oficjalnej prezentacji modelu, a jego dostawy rozpoczną się w drugim kwartale 2021 roku. Pojazd powstanie w nakładzie zaledwie 275 egzemplarzy z których każdy został wyceniony na 2,75 miliona dolarów.

Mercedes-AMG One może generować aż 1217 KM mocy

2021 Mercedes-AMG One – zdjęcia szpiegowskie, październik 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: The Supercar Blog via Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz